Vypsaná fixa 2023

25.03.2023
 • Start Time: 20:00
 • Organizer PRAGOKONCERT BOHEMIA, a.s.
  Organizer CO. ID 25318136
  Organizer VAT ID CZ25318136
  • The event has already taken place.

  Nadějí světa se může stát každý z nás. Skupinu Vypsaná fixa v tom podpořil i herec Pavel Liška. Vznikl tak klip Bagrista ze Suezu.


  Vypsaná fixa odstartovala novou sezonu speciálním koncertem. Vyprodala ho za půl minuty! A zve na druhou část úspěšného turné Kusy radosti II.


  Pro Vypsanou fixu byl rok 2022 mimořádně plodný a úspěšný. Kapela v květnu vydala nové, v pořadí již desáté album Kusy radosti, které bylo pozitivně přijato kritikou i fanoušky. Oznámení „Vyprodáno!“ se následně neslo celou fixí koncertní sezonou. Týkalo se jak křtu v Ledárnách Braník v Praze, tak deseti zastávek Kusy radosti tour I. Vše vyvrcholilo koncem roku ve Velkém sále pražské Lucerny, kde se ten večer kromě návštěvníků zpotily i tamější stěny. V průběhu roku Fixa ještě přitápěla pod kotlem a okořenila svou nahrávku Kusy radosti novými klipy na pecky Buvol a Kouřící miminko. 

  Vydařenou sezonu si poprvé užil také Kryštof Mašek, který nastoupil po odchodu basáka Mejna.

  Vypsaná Fixa se nachází v životní formě, nadále nezahálí a připravila nový klip na další píseň z alba Kusy radosti. Tentokrát vybrala skladbu Bagrista ze Suezu. Jak už to u Fixy bývá, z reálné události nechá vzniknout písničku, co má sílu a přesah a nenápadně vás dovede ke sdělení, které autor textu a zpěvák Márdi dovede vyjádřit výstižně ve zkratce.

  Márdiho k napsání textu inspiroval příběh ze Suezského průplavu. Zpívá se v něm „naděje světa jsem já“. Tedy že každý z nás se může v jeden konkrétní okamžik stát nadějí celé zeměkoule. „Nikdo není tak malý, aby nemohl dělat velké věci,“ dodává Márdi.

  Vypsanou fixu a tuhle myšlenku podpořil i herec Pavel Liška, který si s chutí zahrál hlavní roli v klipu Bagrista ze Suezu. 

  KLIP ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=y36wozohRCM


  Márdi říká: „Inspirovala mě situace, která nastala po zablokování Suezského průplavu obří nákladní lodí. Náš svět se najednou ocitl bez přísunu veškerého možného zboží, které si denně objednáváme. Jediný, kdo nás mohl zachránit, byl neznámý chlap s malým bagrem. Naděje celého světa se upíraly na něj. Přišlo mi to vtipné, epické a dojemné zároveň.  A tak jsem vzal kytaru a vznikla tahle věc.“

  O zajímavý zvuk skladby se postarali producenti desky Dušan Neuwerth a Ondřej Ježek. Místo bicích je zde využitý pravěký Rytm Ace a pláč dítěte evokuje japonská hračka chihuahua. 

  Jasnou volbou na zfilmování písničky se stal režisér Tomáš Bláha, který vysvětluje: „Márdi mi poslal celou desku a ať si vyberu. Okamžitě mě zaujal právě Bagrista. Vlastně se ujal hned první nápad. Věděli jsme, že se Suezem v česku nic nenatočíme a taky jsme si řekli, že nechceme být úplně popisní. Proto jsme text písně trochu parafrázovali českým prostředím a řekli si, že uděláme takový prequel té skutečné události, což vlastně vysvětlujeme koncem našeho klipu. Velké téma byl hlavní představitel. Na začátku jsme si vysnili fenomenálního herce Pavla Lišku a on kývl. Byl naprosto skvělý svým vřelým a lidským přístupem.“ 

  První letošní vystoupení Vypsané fixy se uskutečnilo v klubu Café v lese v Praze 3. února. Večer byl věnovaný kultovnímu albu Bestiálně šťastní, od jehož natočení uplynulo dvacet let. Jde o nejrychleji vyprodaný koncert skupiny za celou její existenci, neboť vstupenky byly pryč za pouhých 30 vteřin!

  Tento extrémní zájem inicioval nápad odehrát celé album Bestiálně šťastní od A do Z znovu v létě, a to v rámci festivalu Rock for People. Místem, kam se vejdou všichni zájemci pod pódium, se tedy stane Hradec Králové, a to 16. 6. 2023.

  Pro nedočkavé je zde ještě druhá část turné Kusy radosti, které kapela zahájí jediným koncertem na Slovensku a 31. března se stane speciálním hostem Hudebních cen Žebřík v Plzni:


  9. 3. Bratislava – Randal club

  10. 3. Čáslav – Hotel Grand

  17. 3. Tábor – Palcát

  18. 3. Havlíčkův Brod – Oko

  25. 3. Zlín – Masters of Rock Café

  31. 3. Plzeň – Hudební ceny Žebřík

  1. 4. Ústí nad Orlicí – KD

  7. 4. Teplice – Knak

  14. 4. Valašské Meziříčí – M klub (velký sál)

  • No money refund is possible once the ticket is paid.
  • Ticket forgery is illegal and punished according to the law!
  • Children older than 3 need their own ticket. Kid under 12 is allowed into area only when accompanied by an adult.
  • Ticket = wristband. With it you can leave and re-enter the venue at any anytime. Once you take it off or lose it, you will not be able to re-enter the venue! All persons without wristband on hand will be immediately taken out!
  • Ticket for wristband exchange will take place at entrance to venue.
  • Organizers take no responsibility for any health / personal belongings damages caused during show.
  • It is strictly forbidden to bring drinks, plastic bottles, glass bottles, cans, seats, chairs, various footpads including polystyrene or wooden "cubes", as well as any weapons, knives, scissors, flag poles, umbrelas and other things classified by staff as dangerous! The organizer reserves the right to personal security check in a manner permissible by law at any time! Person refusing to consent to such check will be refused entry or escorted out.
  • It is strictly forbidden to bring tape recorders or video cameras to the area! Violation of this rule could be classified as a crime!
  • Taking photos is allowed only on compact cameras without additional lenses. Only accredited photographers and journalists are allowed to bring professional cameras onto the premises!
  • Organizer and artists reserve the right to film, video and TV recording of concert shows and event atmosphere. Visitor recorded for the document may also be published without further notice with no financial compensation.
  • The beer is tapped into reusable cups with eyelet for attachment. A refundable deposit is 70 CZK. Cups are exchanged within purchase of another beer or could be returned. Promotional cups can be also available in the event shop. But for hygiene reasons you don't receive beer into this cups which you bought in event shop.
  • The only currency valid within the event area is CZK (Czech Crown). No dogs or other animals are allowed in event area!
  • All visitors must respect these rules and instructions as well as those given out by organizers and security services!
  • Ban of bringing beverages to the VIP balcony (if is availible). Except for beverages in sealable PET bottles. Please, lock your bags and coats up (if is availible).
  • By entering the event, the visitor declares that he/she meets the conditions of the current government hygiene and anti-epidemic measures. Please follow czech covid portal. (https://covid.gov.cz/situace/kultura/kocnerty)
  • The organiser reserves the right to give instructions to the event participants in order to maintain the safety and smooth running of the event, to change the conditions stated with immediate effect if necessary, to change the programme and its content, including the performers, in the event of unforeseen events such as weather conditions, accidents, health conditions of the performers, etc.
  • The Organiser may order the evacuation of the venue (area) in case of suspected danger to the health of the participants or the Organiser's property, such as natural disaster, terrorist attack, without any compensation for damage or loss of profit to the participant

  By car

  • Tyršovo nábřeží 5497, Zlín
  • Gahurova Street (southern slopes direction).
  • Free parking for first two hours.
  • Each additional hour is charged 30,- CZK.

  Public transport

  • Lines 6, 7, 8, 9, 10, 32, 33
  • Bus stop ČEPKOV

  Train

  • stop Zlín-Stred

  Zvětšit mapu